İşletmelerde beceri eğitimi alan 12-E ve 12-F sınıflarındaki öğrencilerimizin işletme süreçlerinin sonundaki yükümlülüklerini yerine getirerek mezun olmalarını arzu etmekteyim. Bu konuda bazı hatırlatmalar yapmakta fayda görüyorum.

Öncelikle;

Öğrencilerimiz; İşletmelerde bazı dersleri almış ve ilgili modülleri bitirmiş sayılmaktadır. Bu modüllerden haziran ayının ilk haftası 50 soruluk bir sınava tabi tutulup bu sınavdan aldıkları notlar beceri notlarının belli bir yüzdesini oluşturacaktır. Beceri notu işletmedeki yapması gereken görevler ve staj defteri, yıl sonu yapılan sınav ve uygulama sınavından alacakları notlarla belirlenecektir. İşletmelerinden aldıkları notlar kaç olursa olsun beceri notu 50 olmayan öğrenciler işletmeden kalacaklardır. 

Sınavda okul boyunca 3 yılda görmüş olduğunuz tüm derslerden  sorumlu olduğunuz gibi aşağıdaki dersler ve modüller ağırlıklı olacaktır. . (Megep’den de indirilebilir)

  • Açık kaynak işletim sistemleri
  • Grafik ve Animasyon
  • İnternet programcılığı

Öğrencilerimizin başarılı olabilmeleri için işletme defterlerinde bulunan işleri eksiksiz yapmaları ve yaptıkları işleri uygulama sınavında da sorulması halinde yapabilecek beceriye gelmeleri çok önemlidir. Kurtarma sınavlarının yapılmayacağını düşünüldüğünde işletmeden kalınması halinde sınıfta kalınacak ve mezun olunamayacaktır.

Öğrencilerimden gerekli hassasiyeti göstermelerini diler, önümüzdeki bu süreçte başarılar dilerim.